joomla templates top joomla templates template joomla

W czasie "dłuższego" weekendu w powiecie odnotowano 20 kolizji. Jeden z kierowców z 1,5 promilem alkoholu w Radzyniu Chełmińskim poruszał się motorowerem

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński wiadomości

W dniach od 30 maja do 3 czerwca policjanci z „drogówki” prowadzili działania wzmożone pod kryptonimem „Bezpieczny weekend - Boże Ciało”. Na drogach powiatu grudziądzkiego nie odnotowano żadnego wypadku. Policjanci likwidowali skutki 20 kolizji drogowych. W zdarzeniach tych nikt nie został poważnie ranny. Mundurowi wykluczyli z ruchu 1 kierowcę, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości.
 
W długi weekend majowo – czerwcowy więcej niż zwykle policjantów dbało o nasze bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend - Boże Ciało”. Funkcjonariusze zabezpieczali i regulowali ruchem podczas procesji „Bożego Ciała” Wszystko odbyło się bezpiecznie. 
 
Policjanci nadzorowali ruch przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych. Do służby wyjechali policyjni motocykliści oraz nieoznakowane pojazdy z videorejestratorami. W czasie kontroli drogowych mundurowi sprawdzali wymagane dokumenty, stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
 
 
Policjanci maksymalnie wykorzystali wszystkie urządzenia do pomiaru prędkości, gdyż nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy drobnych przewinieniach były pouczenia, za poważne naruszenia przepisów stosowano mandaty.
 
Na drogach powiatu grudziądzkiego w okresie od 30 maja do 3 czerwca odnotowano 20 kolizji. Mundurowi ujawnili jeden przypadek kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W Radzyniu Chełmińskim 32 – letni mężczyzna kierował motorowerem mając w organiźmie prawie 1, 5 promila alkoholu.