joomla templates top joomla templates template joomla

Jeździł motorowerem stylizowanym na crossa, nie zatrzymał się na wezwania policji. Okazało się. że 14-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerami, który nie był zarejestrowany i ubezpieczony

info: KMP, Wąbrzeźno włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński wiadomości

Dzielnicowy w Książkach zauważył młodego mężczyznę na mini cross’ie, który kierował motorowerem bez kasku na głowie. Ten jednak nie zamierzał zatrzymać się do kontroli.
 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 lutego  przed godz. 15:00. Dzielnicowy w trakcie patrolu wsi Książki, zauważył młodzieńca jadącego motorowerem stylizowanym na terenowego crossa.
 
Ku jego zaskoczeniu kierowca nie miał założonego kasku więc policjant postanowił zatrzymać go do kontroli włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca miał jednak inny plan, przyspieszył próbując zgubić jadący za nim radiowóz. Doświadczenie funkcjonariusza szybko wzięło górę i już kilkaset metrów dalej, kierowca motoroweru stał na poboczu drogi.
 
 
Brak kasku był dopiero przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej. Okazało się bowiem, że za kierownicą siedział 14-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, który nie posiadał jeszcze uprawnień do kierowania motorowerami. Sam pojazd nie był w ogóle zarejestrowany, ani ubezpieczony, nie posiadał oświetlenia, sprawnych hamulców, tłumika i lusterek wstecznych!
 
Wezwana na miejsce mama młodego amatora dwóch kółek oświadczyła, że syn wziął motorower bez jej wiedzy. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.