joomla templates top joomla templates template joomla

Przez ostatni dni Orkan Barbara wyrządził sporo szkód w Radzyniu Chełmińskim. Na ul. Plac Towarzystwa Jaszczurczego drzewo spadło na zaparkowane samochody

T.N./eSerwis.info; info/foto: OSP Radzyń Chełmiński włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński wiadomości

Skutki orkanu Barbara były jeszcze odczuwalne w czwartek. Zastęp straży interweniował na ul. Fijewo w Radzyniu Chełmińskim, ponieważ jedno z drzew w przydrożnym lasku niebezpiecznie pochyliło się nad drogę. Zagrożenie zostało usunięte poprzez wycięcie drzewa. 

Uczennica potrącona na pasach w Radzyniu Chełmińskim w ciężkim stanie odwieziona do szpitala

T.N./eSerwis.info; info: Policja włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński wiadomości

Dziewczynka została odwieziona do szpitala w ciężkim stanie. Na dziecko najechał samochód osobowy w momencie kiedy znajdowała się na pasach, więc w miejscu przeznaczonym do przechodzenia przez jezdnię. Wypadek miał miejsce po 17.00, do godzin wieczornych na miejscu pracowały służy ratunkowe w tym strażacy z OSP z Radzynia Chełmińskiego. 

TRWAJĄ PRACE NA ZAMKU

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński

Zamkowe mury skrywają jeszcze wiele niespodzianek. Powoli kończą się zaplanowane w tym roku pod kierownictwem Daniela Gazdy prace archeologiczne, lecz firma budowlana Remgips z Jaworzna jeszcze wykonuje prace konserwatorskie i renowacyjne. Pochłoną one w tym roku 220 tysięcy złotych (wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniesie ponad 180 tysięcy złotych).

DZIECI DO TLENIA NA WAKACJE!

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński samorząd

Trzydzieścioro dzieci z naszej gminy odjechało na dziesięciodniowy turnus w Bory Tucholskie. W ośrodku w Tleniu będą wypoczywać i bawić się. Pogoda zapowiada się wyśmienicie. Udanych wakacji! 

Konsultacje psychologiczne inaczej

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński

Wszystkich mieszkańców gminy, którzy są w trudnej sytuacji życiowej, zapraszamy na kosultacje psychologiczne. Odbywać się one będą w poniedzialki w godz.: 17:30-19:00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 9:00-11:00.

Po raz 23 dla dzieci i seniorów

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński samorząd

13 490, 54 zł. Tyle i jeszcze więcej, bo o 10,79 euro zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Radzyniu Chełmińskim. 65 wolontariuszy zebrało do puszek 8 109,59 zł. Najcięższa była puszka Dawida Zawadki - 901 zł.

Ranna kobieta odwieziona do szpitala. Dzień po dniu kolejny wypadek w Czeczewie

T.N./eSerwis.info; info: PSP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński gmina

Kolejny wypadek w Czeczewie, dzięń po dniu. 1 listopada ok. godz. 14-tej w Czeczewie - Radzyń Chełmiński -doszło do kolejnego w ostatnim czasie zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki VW Jetta prawdopodobnie zjechał z impetem z drogi uderzając w nasyp, a po uderzeniu wjechał z powrotem na jezdnię. 

ĆWICZENIA RENEGADE

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński samorząd

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Chełmińskim informuje, że w dniach 13-15 października odbędą się ćwiczenia RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. 

ODDAJ KREW - BĄDŹ WIELKI

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński samorząd

W czwartek 30 lipca zapraszamy wszystkich do oddawania krwi. Nic jej nie zastąpi. Przed Urzędem Miasta i Gminy, na Placu Towarzystwa Jaszczurczego, w godzinach od 11 do 17 będzie czekał na Ciebie autobus. Zapraszamy. 

Masz piękny ogród ?

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński

Jak co roku Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim jest organizatorem konkursu "Piękna zagroda". Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 15 lipca (środa). Zgłoszenia przyjmowane są w urzędzie w godzinach pracy - 7:15 - 15:15. Szczegóły konkursu pod numerem telefonu 56 6886010. Masz ładny ogród ? Chcesz się nim pochwalić ? Zgłoś go do konkursu. Serdecznie zapraszamy!

WYBORY DO IZB ROLNICZYCH

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński

W związku z przypadającymi na dzień 31 maja 2015 r. wyborami do izb rolniczych, Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim informuje, że od dnia 20.04.2015 r. w biurze nr 25 (II piętro) oraz 16 (parter), jest wyłożony spis osób uprawnionych do głosowania celem wglądu.

Było mroźno i gorąco

radzynchelminski.eu włącz . Opublikowano w Radzyń Chełmiński samorząd

W środę lodowisko zostało otwarte . Lepszej pogody być nie mogło i w najbliższych dniach nie należy się takiej spodziewać. Temperatura pokazywała -7st. ale było bardzo gorąco - dzięki wszystkim, którzy przyszli na otwarcie. Każdy mógł też liczyć na poczęstunek oraz gorącą herbatę.